Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 25 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1573 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 30mins |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | AA*2 1.5V non-rechargeable battery (to be purchased separately) |
| Remote Distance | 30-50m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | MJX R/C Technic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Texture of material | Alloy |
| Function | Music/vocalization |
| Place of production | Chinese mainland |
| product category | Engineering vehicle |
| Control mode | Remote control |
| Manner of packing | Color box |
Instock
There are no reviews yet.