Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 36 × 19 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warranty | 30day |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | HUINA 1572 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | about 20 mins |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | 2 AA batteries (not included) |
| Remote Distance | about 30m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.