Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 × 38 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:18 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1522 |
| Control Channels | 9 Channels |
| Controller Battery | 2* "AA" (sold separately) |
| Remote Distance | 30-50m |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Color | Gray |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Product Material | Plastic |
| Charging | USB charging cable |
| Battery | 3.7V 500mah |
| Remote control time | 15-20 min |
| Charging time | 120-180 |
| Remote Control Distance | 30-50m |
Instock
There are no reviews yet.