Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 23 × 38 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1575 |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 100min |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | 4*AA |
| Remote Distance | about 25m |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.