Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.713 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 17 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | ELectric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 20mins |
| Remote Distance | About 20M |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | 38.5*10.6*21.5CM |
| Model Number | RCExcavator |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 9 Channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.