Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 14 × 23 cm |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Keep away from fire |
| Scale | 1:18 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | RC van fire engine toy |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20-30 mins |
| Control Channels | 9 Channels |
| Controller Battery | 2*AA(not included) |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Type | Truck |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Design | remote control fire trucks |
| Feature | Ladder left turn/ladder right turn |
| Features 2 | Water jet switch |
| Body battery | 3.7V 500mah Lithium battery |
| Charging time | about 2-3 hours |
Instock
There are no reviews yet.