Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 30 × 23 cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1552 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | about 40 Minutes |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | AA*2 |
| Remote Distance | about 25m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | XKS |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Feature1 | Loader truck |
| Feature2 | 1:16 |
| Feature3 | LED Light |
| Feature4 | music |
| Feature5 | 11 Channels |
| Feature6 | alloy shovel |
Instock
There are no reviews yet.