Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 20 × 18 cm |
| Motor type | Brushed |
| Type | Random-Orbit Sander |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Power Source | Electricity |
| Weight | 1.4Kg |
| Application | Polisher & Sander |
| Sand Pad Size | 125mm |
| No-Load Speed | 5000~12000rpm |
| Rated Input Power | 300w |
| Frequency | 50/60Hz |
| Rated Voltage | 110v/240v |
| Model Number | Electric Sander |
| Brand Name | RDDSPON |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.