Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Riveter Gun Type | Rivet Nut Guns |
| Power Type | Electric Rivet Guns |
| Brand Name | BEAMNOVA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT |
| Pull Force | 10000N |
| Stroke | 20mm |
| Applicable Rivet Specifications | 2.4-4.8mm |
| Size | Approx.255x200mm/10.0×7.87 inch (Without Battery) |
| Compatible Battery Type | for 18V Makita Li-ion Battery(Not Included) |
Instock
There are no reviews yet.