Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Type Number | 789 Tank |
| 3C | Type |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 47*19.5*20cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Not suitable for children under 6 years old |
| Warranty | One month |
| Model Number | 789 Tank |
| Design | tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 30-40 minutes or so |
| Control Channels | 7 Channels |
| Controller Battery | AA battery (not included) |
| Remote Distance | About 40-80M |
| Charging Time | 4 hours |
| Charging Voltage | 110-240 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Brand Name | LISM |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.