Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 38 × 34 cm |
| Application | 5-6 people |
| Model Number | YLB-C50H5 |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 5L |
| Outer Pot Material | Plastic |
| Material of Inner Pot | Non-stick Inner Pot |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | No |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Overheat Protection, Boil, Stew, Braise, TIMING, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | CE, CCC |
| Capacity | 4-5L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1000W |
| Brand Name | Bear |
| Origin | Mainland China |
| Product name | electric pressure cooker |
| Rated frequency | 50Hz |
| Pressure | 0 ~ 70kPa |
| Operation mode | microcomputer touch screen |
| Product size | 275*310*270mm |
Instock
There are no reviews yet.