Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 24 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Voltage (V) | 220V, 110-240v |
| Power (W) | <500w, 1500w |
| Capacity | 5-10kg, More than 15kg |
| Brand Name | OIMG, CWD |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | China |
| Model Number | CWD-P65 |
| Automatic Type | Automatic |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 70*50*150cm |
| Dryer Type | Electric Clothes Airer |
| Housing Material | Plastic |
| After-sales Service Provided | Overseas Call Centers |
| Warranty | None |
| Installation | Portable / Mini |
| Energy Efficiency Rating | Folding Portable Clothes Dryer |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| App-Controlled | NO |
| Product name | Folding Portable Smart Clothes Dryer |
| Keyword | Electric Dryer For Clothes |
| Keywords | Aluminum Clothes Dryer |
| Load-bearing | 15kg |
| Features | Cloth dryer stand |
| voltage | 110~220V |
| Support material | Aluminium alloy |
| Functions | Cloth dryer hanger |
| Maximum timing range | 480 minutes |
| Control mode | Remote Control |
Instock
There are no reviews yet.