Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.109 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 21 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | ce |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Scale Window |
| Heating Speed | <4 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 1000W(Included)-1500W(Not Included) |
| Capacity | 1-2L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | chcyus |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.