Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 20 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1500W |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Electric kettle brand | Jiuyang/Jiuyang |
| model | K17-F67 |
| Color classification | Black gray |
| Electric kettle type | Conventional electric kettle |
| Manufacturers | Hangzhou Jiuyang Household Appliances |
| Graduation indication | Inner wall marking |
| Additional features | Automatic power-off |
| Electric kettle material | stainless steel |
| Can it be kept warm | cannot |
| Heating method | Chassis heating |
| Thermostat type | British brand thermostat |
| Layer number of kettle body | bilayer |
| Intelligent type | Intelligent not supported |
| power | 1500W |
| capacity | 1.7L |
| Place of purchase | Chinese mainland |
Instock
There are no reviews yet.