Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 43 × 41 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | CE, RoHS, CB, ce, EMC, Emf, GS, RoHS, ETL, KC, SAA |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | 1000-1999W, 1500 |
| Brand Name | WUXEY, Salav, Salav |
| Origin | Mainland China |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| Keyword | Garment Fabric Steamer |
| Voltage | 220 – 240 V |
| Water Tank Capacity | 1.65 L |
| Steam Ready Time | 45 s |
| Steam Duration | 54 ± 5 mins |
| Steam Rate | 27 – 35 g / min |
Instock
There are no reviews yet.