Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 22 cm |
| Battery | 1pcs |
| Usage | Home DIY |
| Wattage | 4000-5999W |
| is_customized | Yes |
| Weight | 2.3kg |
| Dimensions | 25*15*25 |
| Max. Cutting Depth | 45mm, 55mm |
| Max. Cutting Width | 150mm(wood), 150mm(wood) |
| Certification | CE |
| No-Load Speed | 11000rpm |
| Model Number | Brushless Circular Saw |
| Rated Input Power | 50HZ/60HZ |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | Brushless Circular Saw, 50HZ/60HZ |
| Power Source | Battery, Battery |
| Application | Metal Saw, Brick Saw, Wood Saw, Tile Saw, Metal Saw, Other |
| Rated Voltage | 220V, 220V/110V |
| Blade Diameter | 125 |
| Brand Name | XMSJ |
| Saw Type | Circular Saw, Circular Saw |
| Motor type | Brushless |
| Grade | DIY, Industrial |
| Place of Origin | China |
| Product name | circular saw for metal |
| Keywords | automatic circular saw grinding machine |
| Type | Electric Power Tools Circular Saw |
| For Use On | Miniature Multipurpose |
| Advantage | High Efficiency |
| Name | circular saw aluminium cutting machine |
| Cutting materials | Wood Alumium Steel |
| Motor | Copper Motor |
Instock
There are no reviews yet.