Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brdclip Model | BRD FK705 |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | more than 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | floating head |
| Maximum cutting length | less than 5 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Purpose | For beard and mustache, For the head |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Brand Name | BRDCLIP |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | hair trimmer |
| Battery type | Lithium battery |
| Battery capacity | 1400mAh |
| Charging time | 2.5hours |
| Use time | 140 mins |
Instock
There are no reviews yet.