Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | more than 2 hours |
| Blade Material | Titanium |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, floating head, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | over 20 mm |
| Minimum cutting length | 0.5 – 1 mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Purpose | For beard and mustache, For the head |
| Size | 175*45mm |
| Material | ABS |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Brand Name | BRDCLIP |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, CCC |
| Item Type | hair trimmer |
Instock
There are no reviews yet.