Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 7 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Timer Switch |
| Theory | Digital |
| Model Number | TM518-BR |
| Type | Mini |
| Brand Name | SINOTIMER |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| DIMENSION | 125*68*80mm |
| Plug and Socket | Brazil BR type |
| POWER SUPPLY | AC 110V~240V 50~60Hz |
| OUTPUT | AC 110V~240V 50~60Hz |
| Load Capability | 10A 2200W |
| Minimum Setting Interval Time | 1 Minute |
| Maximum Setting Interval Time | 7 Days |
| Countdown Time Setting Range | 1 Minute ~ 99 Hours and 99 Minutes |
Instock
There are no reviews yet.