Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 18.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 40 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Plug Type | EU Plug |
| Is Smart Device | no |
| Model Number | CT-418 |
| Usage | TIG/ARC/CUT |
| Dimensions | 37×15.5×29.5cm |
| Origin | Mainland China |
| Rated Duty Cycle | 65% |
| Pilot Arc Current | 160A |
| Brand Name | DUBA |
| Arc Current | Standard |
| Certification | CE, FCC |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping:: | Within 3 days after payment |
| Pulse Frequency: | 20kva |
| Insulator Grade: | F |
| Parts: | Free |
| Cutting thickness: | 1-8mm |
| tig thickness: | 0.5-8mm |
| Electrodes: | 1.6-3.2 |
| Voltage: | AC 220V+-10% |
Instock
There are no reviews yet.