Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 29 × 49 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Blending Arm Material | PP |
| Chopper Material | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Style | Standing |
| Features | Multifunctional, Ice Crushing, Mashing, With Chopper |
| Cord Length (m) | 1.8M |
| Rotation Rate(RPM) | 35000 |
| Blade Number | 1 pcs |
| Heat Preservation Function | No |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Number of Speed Settings | 7 |
| Housing Material | Plastic |
| Container Material | TRITAN |
| Controls Type | TOUCHPAD |
| Model Number | TM-800AQ |
| Function | Mixing, Milk Tea & Jam, Pottage, Pure Fragrance, Rice Paste, JAM, Bean Product, Mung Bean Paste, Corn Juice, STIRRING, Other, Five Cereals, Egg Stirring, Ice Crushing, Fruit Juice, Delicate Fragrance, Meat Mincing, fruit&vegetable, Milk Shake, Dry Grinding |
| Power (W) | 1001-1200W |
| Certification | ce, EMF, ROHS, GS(消费电子), CSA, CB, UL(纺织品), EMC, SASO |
| Capacity (l) | 1-1.5L |
| Brand Name | JTC OmniBlend |
| Origin | Mainland China |
| Color | Black/Transparent |
| Voltage | AC110V or 220V |
| Motor Power | 3HP=(2238W) |
| Place of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
| Suitable for | 4-5 People |
Instock
There are no reviews yet.