Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 18 × 19 cm |
| Motor type | Brushed |
| Usage | Home DIY |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Rated Input Power | 710W |
| Model Number | GHO 10-82 |
| Frequency | 16, 500rpm |
| No-Load Speed | 16000rpm |
| Max. Planing Width | 82mm |
| Max. Planing Depth | 9mm |
| Brand Name | Bosch |
| Power Source | AC |
| Adjustable planing depth | 0-1.0mm |
| ITEM | Bosch GHO 10-82 Compact Electric Planer Heavy Duty |
| Features 1 | HHS planer blade |
| Features 2 | 3-sective chamfered V-groove |
Instock
There are no reviews yet.