Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 68M/1000M |
| Eyepiece diameter | 15MM |
| Water Resistance Level | IPX4 |
| Objective Lens Diameter | 70MM |
| Magnification | 20-60 |
| Focus Type | CENTRAL |
| Model Number | 20-60X70 |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | Borwolf |
| Origin | Mainland China |
| Prism material | BAK4 |
| objective lens coating | Multi-layer wide band green/blue film |
| Shape size | 280mmX220mmx85mm |
| Net weight | 1.48kg |
| Outer packing size | 320mmX250mmX150mm |
| Package weight | 1.9kg |
| Color | Black |
Instock
There are no reviews yet.