Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 17 × 10 cm |
| Upper fixing method | sticking |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | No |
| Model Number | 138 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | EVA |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | BD Dance |
| Origin | Mainland China |
| CN | HUBEI |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
Instock
There are no reviews yet.