Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 35 cm |
| Model Number | B01 |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1500W |
| Function | Energy Saver, Non-Stick Coating |
| Shape | Round |
| Lid Material | STAINLESS STEEL |
| Certification | CE |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| Source category | order goods |
| power | 1201W-1500W |
| Patent source or not | no |
| colour | Red, gold |
| Inner liner material | stainless steel |
| Time to market | 2020 |
| Electric heating/hot pot function | Steaming, frying, frying, boiling, stewing, hot pot, teppanyaki |
| rated voltage | 220V |
| body material | stainless steel |
| Article number | B01 |
| 3C certificate number | 2018010717090572 |
| Applicable number | 4-5 people |
| Control method | Mechanical |
| product size | 350*355*250mm |
| Featured services | Steamed, fried and grilled |
| Intelligent type | Intelligence is not supported |
| Inner pot depth | 12cm |
| type | Multifunctional pot |
Instock
There are no reviews yet.