Instock
| Weight | 0.37 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 cm |
| Is Smart Device | no |
| Model Number | Magnetic Desk Lamp |
| Material | PVC/Plastic |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Warranty | 12 Months |
| Base Type | Magnetic base |
| Style | Modern Style |
| Certification | CCC, ce |
| Origin | Mainland China |
| Shade Type | ABS |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Desk Lamps |
| Is Dimmable | Yes |
| Brand Name | BASEUS |
| Body Material | ABS, STAINLESS STEEL |
| Voltage | 5V |
| Light Source | LED bulbs |
| Color | Dark gray |
| Product Name | Baseus Magnetic Stepless Dimming Charging Desk Lamp Pro |
| Type | Magnetic Hanging Table Lamp |
| Battery Capacity | 1800mAh |
| Working Time | Strong light-4 hours; low light-24 hours |
| Feature 1 | Table Lamp;Desk Lamp;LED Reading Lamp;Wall Lamp;Cabinet Light |
| Feature 2 | USB Rechargezble Led Light; Magnetic Wireless Computer Light |
| Feature 3 | Adjustable Reading Desk Light Indoor;Stepless Dimming Table Light |
| Feature 4 | Brightness Stepless Adjustment |
| Feature 5 | Interactive Touch Control; Light Color Memory; Easy to Install |
| Charging Way | By USB Adapter/Computer/Power Bank |
| Luminous Flux | ≥100 Lm |
| Feature 6 | Press for 30 seconds for 30-second turn-off delay |
| Feature 7 | Dormitory/kitchen/wardrobe/Bedroom |
| Type 2 | LED Table Lamp |
| Type 3 | Cabinet Wardrobe Lamp |
| Type 4 | rechargeable lamp |
| Type 5 | Kitchen light |
| Type 6 | Study desk lamp |
| Color temperature | 4000k |
| Feature 8 | bright adjustment |
| Feature 9 | Delay Off |
| Feature10 | gifts for children/child/kid/women/men |
| Feature11 | bright table lamp |
| Feature12 | Table lamp for bedroom |
Instock
There are no reviews yet.