Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 6 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Plug Type | EU |
| Is Smart Device | no |
| Features | Stepless dimming desk lamp |
| Finish | NONE |
| Model Number | Magnetic desk lamp |
| Material | PVC/Plastic, ABS+PC |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Base Type | Magnetic base |
| Style | Modern Style |
| Certification | CCC, ce, FCC, ROHS |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Item Type | Desk Lamps |
| Is Dimmable | Yes |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Brand Name | BASEUS |
| Body Material | PVC |
| Voltage | 5V |
| Light Source | LED bulbs |
| Name | Baseus Magnetic Stepless Dimming Charging Desk Lamp Pro |
| Type | Magnetic Hanging Table Lamp |
| Luminous flux | ≥100 Lm |
| Battery capacity | 1800mAh |
| Color temperature | 3000K-5000K |
| Working time | Strong light-4 hours;low light-24 hours |
| Feature 1 | Desk Lamp For reading |
| Feature 2 | Table Lamp For study |
| Feature 3 | Magnetic lamp for kitchen |
| Feature 4 | Charging lamp Lighting |
| Feature 5 | Led lamp For Cabinet |
| Feature 6 | Night light lamp |
| Feature 7 | study lamp for kids |
Instock
There are no reviews yet.