Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.103 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | PVC, Plastic |
| Weight[g] | 92 |
| Battery Capacity[mAh] | 40mAh/0.148Wh(earphones) 300mAh/1.11Wh(charging bin) |
| Battery life up to[hours] | 25-30hours |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | Charging case |
| Impedance Range | from 33 to 100 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Codecs | AAC, sbc |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Plug Type | None |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | No |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | True wireless |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, KC |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | BASEUS |
Instock
There are no reviews yet.