Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.467 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | VHF 136~174MHz UHF 400~520MHz |
| Dimensions | 110*58*32mm No Antenna |
| Model Number | UV-5R |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.