Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 5 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2500/3800mah Optional |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | walkie talkie 5RH battery |
| Frequency Range | battery |
| Dimensions | rechargable battery |
| Model Number | UV-5RH Series Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG, BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Capacity | 2500/3800mAh Optional |
| Model | BL-5RH/BL-5RH Plus |
| Feature1 | Type-C charging |
| Feature2 | DC7.4V |
| Compatible with 1 | Baofeng UV-5RM Battery |
| Compatible with 2 | UV-5RH/UV-5RH Pro/UV-5RH Pro Max Battery |
| Compatible with 3 | Baofeng K5 Pro Max/ UV-K5 Pro Max/UV-K5 Plus Battery |
| Compatible with 4 | Baofeng GM-5RH/UV-5G Plus AR-5RM Battery |
Instock
There are no reviews yet.