Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 22 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 1000 |
| Frequency Range | FM:65-108 MHz;AM:108-136 MHz (RX);136-174 MHz (TX/RX);220-260 MHz (TX/ |
| Dimensions | 364*67*41mm |
| Model Number | BAOFENG UV-32 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Type | Portable Walkie Talkie |
| Name | Baofeng UV-32 |
| Quality | Brand New & High Quality |
| Main Feature 1 | GPS Function |
| Main Feature 2 | One Click Copy Frequency |
| Main Feature 3 | Support Type-C Charging |
| Main Feature 4 | Support Bluetooth APP Write Frequency |
| Main Feature 5 | All Band |
Instock
There are no reviews yet.