Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Model Number | S180344 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | PU |
| Insole Material | PU |
| Upper Material | Cow Split |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Low (3/4" to 1 1/2") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | MEN |
| Brand Name | JuseDanc |
| Origin | Mainland China |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| is_customized | yes |
| Shipping time | within 7 working days |
| Specification | Latin waltz Ballroom dance shoes |
| Heel | 4.5cm 2.5cm |
| color | red green |
| size | 4-4.5-5-5.5-6-6.5-7-7.5-8-8.5-9-9.5-10-10.5-11 |
| package | shoes box/pp-bag |
Instock
There are no reviews yet.