Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | D132 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | TPR |
| Upper Material | Full Grain Leather |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | Cow Muscle |
| Gender | WOMEN, Women/Girls |
| Brand Name | DITSOM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Jiangsu |
| Color | Cowhide Red/Cowhide Black/Oxford Black Cloth/Satin Leopard |
| OEM | Available |
| Heel | 3.5CM/5CM |
Instock
There are no reviews yet.