Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8 × 34 cm |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Technics | jacquard |
| Interior | Interior Slot Pocket, Cell Phone Pocket, Interior Zipper Pocket, Interior Compartment |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Style | Casual |
| Exterior | Silt Pocket |
| Model Number | C9118# |
| Carrying System | Arcuate Shoulder Strap |
| Rain Cover | No |
| Capacity | Below 20 Litre |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | string |
| Backpacks Type | Softback |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | WOMEN |
| Decoration | Ruched, Ribbons, Belts |
| Main Material | Oxford |
| Brand Name | CHALLEN |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Backpacks |
| Size | 27(L)*8(W)*34(H)cm |
| Weight | 0.46kg |
| Number of Belt | 2 Straps, 1 Handle |
| Carrying Method | Two Shoulders, One Shoulder, Crossbody, Portable, Handbag |
| Backpack Function | Waterproof, Wear Resistant, Scratch Resistant, Dirt Resistant, Anti Theft, Durable |
| Backpack Usage | Daily Bags, Travel Bags, Commuter Bags, Book Bags, School Bags |
| Backpack Styles | Fashion, Casual, Leisure, Business, Luxury, Simple, Preppy Style Bags |
| Backpack Applicable | For Women, Ladies, Girls, College Students, Teenager, Female Bags |
| Backpack Storage | Daily Necessities, Book, Laptop, Notebook, Umbrella, Cups, Cosmetics |
Instock
There are no reviews yet.