Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 8 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, International Voltage, Anti Scalding |
| Model Number | RF-254 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 210 °C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | 25W-39W, 25W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 100 °C |
| Origin | Mainland China |
| Certification | UL, RoHS |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | COMBO |
| Temperature | 210°C |
| Frequency | 50HZ |
| Material | ABS |
| Heater | PTC Fast Heating comb |
Instock
There are no reviews yet.