Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 11 cm |
| Function | ION-, Thermostatically Operated, International Voltage |
| Material | ABS |
| Model Number | py018 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | CCC, CE, CCC |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 100 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Gold | Hot air brush |
| Salon | One Step Hair Dryer Brush |
| 110V | UK |
| 220 | EU |
| Hair styling | Hot Air Comb |
Instock
There are no reviews yet.