Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.163 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | Other Battery |
| Equipped with Aerosol Spray System/Equipment Capacity | |
| Anti-wind Ability | |
| Drone Weight | |
| Takeoff Weight | |
| Transit Time (Days) | |
| Video Capture Resolution | other |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Barcode | No |
| Model Number | |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | >30 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 3 x 1.5V AA Batteries(Not included) |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | |
| Warning | |
| Warranty | |
| Charging Time | |
| Charging Voltage | |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | app.20x18x10cm/7.87×7.09×3.94in |
| Remote Distance | Remote Control Aircraft Drone |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | OOTDTY |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
Instock
There are no reviews yet.