Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | LISM, GOLDENHOT |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, None |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English |
| Application | Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| logo/pattern | Silk screen printing, Laser Printing |
| Feed Type | BATCH |
| Type of Motor | Gear Motor |
| Grinding Chamber Material | Aluminum |
| Frequency (Hz) | 60 |
| Rating (Rpm) | 8 |
| Power of Motor (Hp) | 90000 |
| Voltage (V) | 110 |
| Width (Inch) | 10.8 |
| Height (Inch) | 11.9 |
| Length (Inch) | 13.07 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CY01A |
| Type | Household Food Waste Disposer |
| Function | Silencer Technology |
| Material | ABS Plastic |
Instock
There are no reviews yet.