Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.297 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 15 cm |
| Barcode | No |
| Dimensions | 235 x 190 x 90mm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | – |
| Warranty | – |
| Model Number | QX2D3TT106524 |
| Design | – |
| Controller Mode | MODE2, MODE1 |
| Flight Time | – |
| Controller Battery | – |
| Remote Distance | – |
| Charging Time | – |
| Charging Voltage | – |
| Remote Control | No |
| Material | Metal |
| Brand Name | OOTDTY |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| Mode Type | 2.4GHz Henglong RC Tank Transmitter |
| Packing Size | 235 x 190 x 90mm/9.25 x 7.48 x 3.54 inch |
| Frequency | 2.4GHz |
| Size | 16 x 18 x 12mm/ 0.63 x 0.71 x 0.47 inch |
| Net Weight | 54g/0.12 lbs |
Instock
There are no reviews yet.