Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As shown |
| Steering servo | As shown |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-23 minutes |
| Tire Track | As shown |
| Wheelbase | As shown |
| Warning | No color box |
| Remote Distance | 80m |
| Warranty | 30 days |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 37*9.5*14CM |
| Torque | As shown |
| Model Number | SY-1201 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V 1500mAH |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.