Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.93 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 19 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Dimensions | 33*14*13CM |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | No color box |
| Warranty | 30 days |
| Design | tank |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 30 minutes |
| Control Channels | 9 Channels |
| Controller Battery | 1pcs |
| Remote Distance | 25-30m |
| Charging Time | 120 minutes |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.