Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 11 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | Remote-controlled excavator |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NO |
| Warranty | NO |
| Scale | 1:20 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | Remote-controlled excavator |
| Flight Time | 40min |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | 2*AA |
| Remote Distance | 50m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | LISM |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.