Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.52 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 17 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25min |
| Remote Distance | 40-50m |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.