Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.541 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 18 × 16 cm |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As Shown |
| Steering servo | As Shown |
| Power | As Shown |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 30 minutes |
| Tire Track | As Shown |
| Wheelbase | As Shown |
| Warning | Please do not use other charger |
| Remote Distance | about 30 meters |
| Warranty | As Shown |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 15x10cm (Robot Size) |
| Torque | As Shown |
| Model Number | RCBALL |
| Design | Cars |
| Package Includes | Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Product packaging | No original box or With original box |
| Programming function | selectable |
| Watch control | selectable |
Instock
There are no reviews yet.