Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.378 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | JBL-4303 |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 200 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15mins |
| Tire Track | 42.5MM |
| Wheelbase | 64MM |
| Warning | NO |
| Remote Distance | 80M |
| Dimensions | About 11*4.5*3CM |
| Model Number | JBL-4303 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | SMODELF |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.