Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.552 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 18 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Warning | Please read the instruction carefully |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 805 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 20-25 mins |
| Remote Distance | 80 meters |
| Warranty | NO |
| Dimensions | 32*9.5*5.5cm |
| Max Speed | 30KM/H |
| Charging Time | 60-80 minutes |
| Frequency | 2.4GHz |
| Charging Voltage | 7.4V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Feature1 | Waterproof |
| Feature2 | High value |
| Feature3 | Racing boat |
| Feature4 | Racing rowing |
| Feature5 | Durable |
| Feature6 | 2020 NEW |
| Feature7 | 7.4V(650MAH) |
Instock
There are no reviews yet.