Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 13 × 18 cm |
| Certificate Number | U01101230315114-2E |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | not for children under 3 years old |
| Scale | 1:24 |
| Power Source | Electric |
| Motor | Brush Motor |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | AA*2 |
| Remote Distance | >30m |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.