Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.095 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As described as |
| Steering servo | As described as |
| Power | As described as |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | As described as |
| Wheelbase | As described as |
| Warning | no |
| Remote Distance | 35-50cm |
| Warranty | 30 days |
| Dimensions | 23*7cm |
| Torque | As described as |
| Model Number | F0582 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Brand Name | LKCOMO |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
Instock
There are no reviews yet.