Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 25 × 15 cm |
| CE | Certificate |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Power | battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | charging |
| Remote Distance | 40M |
| Warranty | 1 Year |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 41*22*14cm |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 9 Channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | car battery 6V(Included) |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | Xiaobella |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| The Perfect Size for Kids | 1:14 is the most suitable size for children |
| High speed | Up to 35km/h |
| ABS High-quality Body | high-quality ABS material |
| Best Gifts | Christmas, Birthday, Holiday presents For Boys Girls |
Instock
There are no reviews yet.