Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 12 cm |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As Description |
| Steering servo | As Description |
| Power | As Description |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 23 minutes |
| Tire Track | As Description |
| Wheelbase | As Description |
| Warning | No color box packaging |
| Remote Distance | 50m |
| Warranty | 30 days |
| Dimensions | 25*16*6cm |
| Torque | As Description |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, charger, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.